Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 20)

У-16

Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците

280353582_5053835071329965_8202658640983211766_n

Познати се полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп на Република Македонија. Вардар ги дозна противниците во сите четири категории. Помлади пионери: Академија Пандев – Победа Шкендија – Вардар Пионери: Академија Пандев – Шкендија Работнички – Вардар Кадети: Шкендија – Вардар Победа – Шкупи Младинци: Шкендија – Академија Пандев Вардар – Шкупи Read More »

Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

280459393_5053836717996467_4162686794244864531_n

Изминатиов викенд се одигра 22.коло во младите фудбалски лиги. Вардар за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 6 од максималните 12 бодови. Помладите пионери и младинците стигнаа до цел „плен“ додека поразени бевме со пионерите и кадетите. Резултати од одиграното 22.коло: Помлада пионерска Супер лига ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:0 (заостанат дуел од ... Read More »

Помладите пионери забрзано чекорат кон освојување на Шампионската титула со триумфот над А.Пандев, пионерите останаа без бодови

141-660x330

Пионерските екипи на ФК Вардар денес гостуваа во Струмица, кај екипата на Академија Пандев, на натпревари од 22.коло. Помладите пионери остварија голема победа, која ги носи многу блиску до освојување на Шампионската титула. Момците на Сашо Јанев со добра игра, пред се во вториот дел од натпреварот успеаа да стигнат до триумф со резултат 0:2. По првото полувреме мрежите на ... Read More »

Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

251

Во рамките на 22.коло во најквалитетната младинска Супер Лига, Вардар за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев. Во сабота, пионерските екипи ќе патуваат за Струмица, каде ќе гостуваат на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат со почеток од 10:00 и 12:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица. Во недела, на спортскиот комплекс во населбата Хиподрод, своите натпревари ... Read More »

Ајетовиќ и Младеновски стрелци за Македонија У16 која на пенали го победи Таџикистан

mkd-y16

Во рамките на првото коло од УЕФА развојниот турнир за фудбалери родени 2006 година што се одржува во Скопје, Македонија успеа после подобро изведување на удари од белата точка да ја победи соодветната репрезентација на Таџикистан. Во регуларниот дел, натпреварот заврши со нерешен резултат 3:3. Македонија подобро го отвори натпреварот и поведе уште во 5.минута со голот на вардаровиот играч, ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се поблиску до трофејот, младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број на бодови

279623776_10221340981656223_8291965603825451908_n

Остануваат да се одиграат уште пет кола во најсилната младинска Супер Лига. Вардаровите екипи треба да одиграат уште четири натпревари, со оглед дека сезонава Куманово Еуроспорт не се натпреварува во лигата. Помладите пионери се многу блиску до освојување на шампионската титула, со оглед дека имаат шест бода повеќе од екипата на Работнички. Младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број ... Read More »

Три победи и еден пораз на натпреварите со Шкупи, преглед на одиграното 21.коло во најсилната Супер Лига

5

Се одигра и 21.коло во најсилната младинска Супер лига, а Вардар одигра натпревари со екипата на Шкупи. На дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Скопје – ФК Ренова  0:2 ФК Кул – ФК Победа  1:0 ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1 ФК Работнички ... Read More »

Пионерите на Вардар со 5:0 го совладаа Шкупи

Пионерите на Вардар на домашен терен го совладааа тимот на ФК Шкупи со резултат 5-0 (1-0) на една средба на која доминиравме во сите аспекти на фудбалската игра. . Тренерот Божиноски Саше започна со овој состав: Илиевски Леонид,  Трајчевски Александар,  Фидановски Зоран,  Митревски Матеј,  Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Бундалески Максим,  Кузмановски Михаил, Сековски Дарко  Спасиќ Тино и  Уневски Никола. . Во ... Read More »

Македонија У16 ќе биде домаќин на развоен турнир, четворица играчи од Вардар повикани од селекторот Станојковиќ

mkd

Фудбалската федерација на Македонија во периодот од 2 до 8 мај ќе биде домаќин на Уефа развојниот турнир за фудбалери до 16 години (2006 генерација). Покрај нашата млада селекција, учество ќе земат и репрезентациите на Таџикистан, Косово и Хондурас. Натпреварите од развојниот турнир ќе бидат одиграни на тренинг центарот „Петар Милошевски” и стадионот на Македонија Ѓ.П. На 3. мај во ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците ќе гостуваат на истиов противник

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во младинската фудбалска Супер Лига, на програмата се натпреварите од 21.коло. Вардар за противник ќе ја има екипата на Шкупи, сите четири натпревари се закажани да се одиграат во сабота. Пионерските екипи на Вардар се домаќини на Шкупи, натпревари кои се закажани да започнат од 10:00 и 12:00 часот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, додека ... Read More »