Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло
Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

Во рамките на 22.коло во најквалитетната младинска Супер Лига, Вардар за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев.

Во сабота, пионерските екипи ќе патуваат за Струмица, каде ќе гостуваат на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат со почеток од 10:00 и 12:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица.

Во недела, на спортскиот комплекс во населбата Хиподрод, своите натпревари ќе ги одиграат кадетите и младинците на овие два клуба. Натпреварите исто така ќе стартуваат од 10:00 и 12:00 часот.