Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар се враќа со бодови од Битола
Куглање: Вардар се враќа со бодови од Битола

Куглање: Вардар се враќа со бодови од Битола

Црвено-црниот тим во 12.коло од Македонската кугларска лига гостуваше кај екипата на ЖКК Пелистер Пин во Битола.

IMG-bbd14735e7bcb0bb86d44b718f61508f-V

Очекувано до победа дојдоа нашите момци во дуелот со зелено-белите дами. Победата дојде со резултат 6-2. Пецо Димовски со 557 имаше најдобар скор кај нас. Покрај него поентираа и Влатко Стојановски, Манев Костадин и Љупчо Митиќ. Во сетови бевме подобри со 18-6, а соборивме 3096 “дрва.

IMG-6dad1029eae5f8e2698673db403682ef-V