Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Tag Archives: sllider

Tag Archives: sllider

Утре контролен дуел со Локомотива

fkv

Утре требаше да стартува новата сезона во Втората македонска фудбалска лига, арно ама од тоа нема ништо, па така Вардар ќе одигра натпревар, ама од пријателски карактер. Утре во скопската населба Маџари со почеток од 17.00 часот ,,контрола” ќе одиграат нашиот Вардар и тимот на Локомотива од Скопје. Ова ќе биде последна можност за Грнчаров да ги воигра сите играчи ... Read More »

(ВИДЕО) Вардарци убедливи против Заглебје

vardarfans-fk-vardar

Екипата на ФК Вардар стигна до втората победа на контролните натпревари во Анталија. Избраниците на Чеде Јаневски беа убедливи во дуелот со екипата на Заглебје (Полска) со резултат од 3:0.  Стрелци на головите беа Блажевски во 40 минута, потоа Фелипе во 48, и Барсегјан во 58. минута. Ова беше вкупно четврти контролен меч за црвено-црните, забележувајќи две победи и два ... Read More »

Андреа Кликовац дополнително повикана за својата селекција, на СП во Германија

vardarfans-klikovac

Во претсојниов период ќе гледаме уште една ракометарка од Вардар, на светското првенство кое од 1-ви декември стартуваше во Германија. Се работи за Андреа Кликовац, која доби дополнителен повик од селекторот на Црна Гора, Пер Јохансон откако се повреди Ема Рамусовиќ која важи за играч во одбраната. Токму на Кликовац падна одлуката да биде замена за повредената ракометарка. После две ... Read More »

Вардар го доби младинското ракометно дерби, “преслушан“ Пелистер во Битола

bronza-za-pionerkite-i-mladincite-na-na-turnirot-vo-belgrad-10461

Младинците на ракометниот клуб Вардар со победа го стартуваа пролетниот дел во младинската лига. Вечерва избранциите на Чивлачки и Грчевски го добија дербито во Битола против екипата на Пелистер. Конечниот резултат на ова дерби гласеше 21:24 во корист на црвено-црните. Натпреварот со гол го отвори домашниот тим за почетна предност од 1:0, по што во следните десет минути гледавме игра ... Read More »

(Фотогалерија) Нимани дебитираше за Фк Вардар и тоа со гол

Францускиот играч Фредерик Нимани кој е на проба во Фк Вардар, денеска го имаше своето деби во новиот дрес. Овој робусен црномурест играч влезе во игра во второто полувреме, и ги одигра вторите 45 минути од натпреварот. Според она што го видовме се работи за висок шпиц играч, кој игра многу добро со глава, но и техниката му e добра страна. ... Read More »