Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардарци убедливи против Заглебје
(ВИДЕО) Вардарци убедливи против Заглебје

(ВИДЕО) Вардарци убедливи против Заглебје

Екипата на ФК Вардар стигна до втората победа на контролните натпревари во Анталија. Избраниците на Чеде Јаневски беа убедливи во дуелот со екипата на Заглебје (Полска) со резултат од 3:0.  Стрелци на головите беа Блажевски во 40 минута, потоа Фелипе во 48, и Барсегјан во 58. минута. Ова беше вкупно четврти контролен меч за црвено-црните, забележувајќи две победи и два порази.

Погледнете ги головите од вчерашниот триумф на нашиот шампион.