Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Tag Archives: silider

Tag Archives: silider

Големото ракометно дерби е закажано за 17.септември, најверојатно без гостински навивачи

371104023_778966710903912_5055043862391063255_n

Поради натпреварот во Супер Купот кој треба да се одигра на 6.септември во Струмица, првото големо ракометно дерби во Супер Лигата меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во новата сезона е поместено за 17.септември во Скопје. Првично, натпреварот беше закажан за друг термин, но се помести за 17.септември. Најверојатно натпреварот во Јане Сандански ќе се игра без гостински навивачи. Read More »

ЖФК Вардар го означи новиот почеток, на промоцијата присуствуваа и дел од играчите на ФК Вардар

1

Женскиот фудбалски клуб Вардар денес со коктел го означи новиот почеток. Вардар во иднина ќе има и свој женски фудбалски тим. На денешната промоција на ЖФК Вардар, присуствуваа и дел од играчите на ФК Вардар. Заедно, сплотени, под едно име „Вардар“ се дружеа и ја одбележаа новата фудбалска приказна во нашата земја. Read More »

Комити: Недела – Вардаров ден

337409260_193163906758351_8366495139744644649_n

Во недела на програмата е ракометното дерби меѓу екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер. Популарните Комити ги повикуваат сите вардарови навивачи да дојдат во сала и да дадат поддршка за Вардар. НЕДЕЛА – ВАРДАРОВ ДЕН Во координација со РК Вардар, ги покануваме сите Комити и Вардарови навивачи на заедничка дружба во “Паркот на Езерцата” спроти салата “Јане Сандански” Ладно пиво, ... Read More »