Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Комити > Комити: Недела – Вардаров ден
Комити: Недела – Вардаров ден

Комити: Недела – Вардаров ден

Во недела на програмата е ракометното дерби меѓу екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер. Популарните Комити ги повикуваат сите вардарови навивачи да дојдат во сала и да дадат поддршка за Вардар.

НЕДЕЛА – ВАРДАРОВ ДЕН

Во координација со РК Вардар, ги покануваме сите Комити и Вардарови навивачи на заедничка дружба во “Паркот на Езерцата” спроти салата “Јане Сандански”

Ладно пиво, DJ и бургери се одлична комбинација за добра дружба.
Почеток 13:00часот
Настанот завршува во 17:00 со што се упатуваме сите заедно кон сала.
Дружбата продолжува во сала!
На сите артикли кои се останати решивме да ги намалиме цените, затоа побрзајте количините се ограничени!
Карта + знаменце: 100ден
СЕ ГЛЕДАМЕ ВО НЕДЕЛА!