Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Директен пренос од ракометното дерби на МТВ-3
Директен пренос од ракометното дерби на МТВ-3

Директен пренос од ракометното дерби на МТВ-3

Во недела (26.03) се игра големото ракометно македонско дерби, меѓу екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер.

Ова е еден од двата натпревари кои ќе одлучат кој ќе биде Шампион на Република Македонија во натпреварувачката сезона 2022/23.

Натпреварот кој се игра во С.Ц. Јане Сандански со почеток од 18:00 часот ќе можете да го проследите со директен пренос на МТВ-3.