Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Големото ракометно дерби е закажано за 17.септември, најверојатно без гостински навивачи
Големото ракометно дерби е закажано за 17.септември, најверојатно без гостински навивачи

Големото ракометно дерби е закажано за 17.септември, најверојатно без гостински навивачи

Поради натпреварот во Супер Купот кој треба да се одигра на 6.септември во Струмица, првото големо ракометно дерби во Супер Лигата меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер во новата сезона е поместено за 17.септември во Скопје.

Првично, натпреварот беше закажан за друг термин, но се помести за 17.септември.

Најверојатно натпреварот во Јане Сандански ќе се игра без гостински навивачи.