Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 21)

У-16

Порази за пионерските екипи на гостувањето кај Македонија Ѓ.П

273872378_10220986106464565_408784220660178798_n

Денес своите натпревари од 20.коло ги одиграа пионерските екипи на ФК Вардар кои гостуваа кај екипата на Македонија Ѓ.П. На двата натпревари како подобри се покажаа домашните екипи. Помладите пионери го претрпеа само вториот пораз сезонава, откако денес загубивме од екипата на Македонија Ѓ.П. Гледавме цврст натпревар, на кој домашниот тим успеа со погодоци во 77 и 81.минута да стигне ... Read More »

Вардар против Македонија Ѓ.П, во рамките на 20.младинско првенствено коло

277806373_10221278384451332_2764852009250405835_n

За среда (27.04) се закажани натпреварите од 20.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари се закажани да се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Хиподром ќе бидат домаќини на истиов противник. Термините на одигрување се 10:00 и 12:00 ... Read More »

Познати екипите кои се пласираа во 1/2 финалето на младинскиот Куп за пом.пионери и пионери

171-660x330

Изминативе два дена се одиграа натпреварите од 1/4 финалето во младинскиот Куп на Македонија, за генерациите 2005 и 2006. Помладите пионери на Вардар полесно од очекувањата успеаа да ја прескокнат екипата на Шкупи и да се пласираат во најдобрите четири екипи. На домашен терен, младите надежи на Вардар убедливо ја победија екипата од Чаир со резултат 5:0. Покрај Вардар, пласман ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

278108158_10221278376451132_1807216708411692121_n

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите против екипата на Њу Старс, во рамките на 19.коло. Помладите пионери со овој триумф се зацврстија на врвот на табелата со 9 бода повеќе од екипата на Работнички, додека младинците ја задржаа предноста од 2 бода пред Победа од Прилеп која има и натпревар помалку. Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги: ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар ги играат натпреварите од 1/4 финалето во националниот Куп

278204903_10221252140995262_9221919659158850550_n

Претстојниве два дена, пионерските екипи на ФК Вардар ќе ги одиграат натпреварите од 1/4 финалето во Купот на Р.Македонија. Во среда (20.04), на спортскиот комлекс во населбата Хиподром, помладите пионери на Вардар се домаќини на екипата на Шкупи, натпревар кој е закажан да стартува од 14:00 часот. Избраниците на Сашо Јанев ќе атакуваат на двојната круна, со оглед дека во ... Read More »

Вардар со максимален ефект во 19.младинско коло, освоени 12 бодови на натпреварите со Њу Старс

fb_img_1650267136485

Се комплетираше 19.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар имаше успешен настап против екипата на Њу Старс, коло во кое освои максимални 12 бодови. На сите натпревари покажавме супериорност и заслужено стигнавме до победите. Сите комплетни резултати од 19.коло во четирите лиги: Помлада пионерска Супер лига ФК Ренова – ФК Победа  1:2 ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:4 ФК Кул – ... Read More »

Пом.пионери на Вардар дојдоа до победа против Њу Старс

278367717_10221270893704068_8523307429009970591_n

Помладите пионери на Вардар денес го пречекаа екипата на Њу Старс на домашен терен. Ние дојдовме до победана оваа првенствена лигашка средба  со резултат 2-1 (1-0). Тренерот Јанев започна со: Данстак, Никололов, Ајетовиќ, Миовски, Јанковски, Алексовски, Николовски(к), Танчев, Гаштаров, Цониќ и Величковски. Започнавме офанзивно, ние имавме повеќе од играта на оваа средба. Први се заканивме преку Нуман Ајетовиќ. Следеше шанса за ... Read More »

Алији постигна гол, Македонија У16 го освои 4.место на меморијалниот турнир „Миљан Миљаниќ

mkd

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години го освои 4.место на меморијалниот турнир „Миљан Миљаниќ“ кој се одржи во Стара Пазова (Србија). Избраниците на Вујадин Станојковиќ во малото финале беа поразени од репрезентацијата на Р.Ирска со резултат 2:3. Вториот гол за Македонија беше дело на вардаровиот играч, Алтин Алији. Во стартните 11 за овој натпревар се најдоа Нуман Ајетовиќ, Алтин Алији и ... Read More »