Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 118)

У-16

Младинците на Вардар го завршија учеството на” Турнирот на пријателство 2014” во БИХ

10841717_779565038757011_1522882001_n

Младите надежи на Вардар генерација 2000 предводени од Сашо Јанев имаа одлични настапи на “Турнирот на пријателство 2014“ кој од 16-21 јуни се играше во БИХ.Иако беше малку потребно да бидат првопласирани во својата група и да влезат во 1/2 ,сепак не издржаа до крај со големиот противник Црвена Звезда со кој ремизираа 1:1.Вардар беше во група Ц заедно со ... Read More »