Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 110)

У-16

Четири убедливи победи за генерациите на Фк Вардар, во дуелите со Победа

vardarfans xz

Викендов се одигра второто коло во првенството на младинските фудбалски категории. Црвено-црните за противник ја имаа екипата на Победа од Прилеп. На сите четири дуели забележаа убедливи победи. -Помладите пионери се вистински хит во својата дебитантска сезона во домашните натпреварувња. Оваа генерација одлично ја започна сезоната и има освоено 4 бода. Најпрво ремизираа со градскио ривал Работнички (1:1). Во неделата ... Read More »

Мартин Спировски: Имавме целосна доминација на теренот, што може да се види и по конечниот резултат

vardarfans izjava

Прв триумф и за најмладата генерација, која оваа сезона се натпреварува во домашното првенство. Трите бода се освоени на гостувањето во Прилеп, против екипата на Победа. Конечниот резултат гласеше 0:5. Мартин Спировски беше стрелец на два гола, по еден дадоа Ибрахим Ариф, Марио Илиевски и Самир Хасиќ. -Од самиот почеток на мечот, па се до крајот имавме целосна доминација на ... Read More »

Петарда во мрежата на Прилепска Победа, од помладите пионери на Фк Вардар

vardarfans pomladi pioneri

Помладите пионери со убедлива победа, се вратија од гостувањето во Прилеп. Денес беше одиграно второто коло во оваа категорија, нашите надежи забележаа убедлив триумф со резултат 0:5. Стрелци на головите беа: Мартин Спировски (2), Ибрахим Ариф, Марио Илиевски и Самир Хасиќ. Целосна доминација на Вардарци на овој меч со надмоќ во текот на целиот натпревар. Првиот погодок беше постигнат со ... Read More »

Победа од Прилеп, е противник на Вардаровите генерации во 2 коло

vardarfans 2 kolo mladi

Викендов ќе се одигра второто првенствено коло кај младинските категории. Противник на сите наши генерации е новиот учесник од оваа сезона, победа од Прилеп. Во првото коло забележавме две победи и два нерешени резултати. Првите три бода ги освоија пионерите и кадетите, а помладите пионери и младинции ремизираа. Сите натпревари кои ќе ги одиграат младите Вардарови генерации викендов: ФК Вардар ... Read More »

Извлечени двојките за 1/16 финалните натпревари во купот на младинските категории

vardarfans kup mladi

Во седиштето наФудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за 1/16 натпревари во купот на младинските категории. Помладите пионери, пионери и кадетите на ФК Вардар обезбедија директен пласман во следната 1/8 рунда. Привилигирани се оние екипи кои минатата сезона стигнале до 1/4 на ова натпреварување. Само да потсетиме дека минатата сезона помладите пинери( сега пионери) го освоија купот на Македонија. ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за младинските категории на Фк Вардар, во дербито со Работнички

Викендов стартуваше новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло противник на сите наши генерации, беше екипата на Работнички. Во дуелите со градскиот ривал беа остварени две победи и два нерешени резултати. -Помладите пионери во премиерниот настап кој беше и нивни прв официјален натпревар во домашната лига, одиграа нерешено со своите врсници од Работнички. Конечниот резултат беше ... Read More »

Кристијан Чурлинов: Имавме добра игра, но ни недостасуваше малку среќа

VARDARFANS FFF

 Започна сезоната 2015/2016 во првенството на младите фудбалски категории. Екипата на Вардар за противник во сите генерации, го имаа тимот на Работнички. Помладите пионери како дебитанти во лигата, ремизираа во градското дерби 1:1. Стрелец за црвено-црните беше капитенот Кристијан Чурлинов. Како и секое градско дерби, така и ова беше жестоко, но пред се многу фер и коректно. Имавме добра игра ... Read More »

Во премиерниот настап во првенството, помладите пионери ремизираа со Работнички

vardarfans-jjj-660x330

Во премиерниот настап во домашното првенство, помладите пионери на Фк Вардар ремизираа во градското дерби со екипата на Работнички. Конечниот резултат беше 1:1. За нашиот тим погоди капитенот Кристијан Чурлинов, на спротивната страна стрелец беше Давид Тошевски. Натпреварот се играше на теренот на Локомотива, по 35 минути во едно полувреме. Вардарци беа поквалитетен противник и имаа повеќе прилики за постигнување ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »