Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби
Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички.

Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на одигрување на првото коло на сите наши категории.

1. ФК Вардар (помлади пионери)-Фк Работнички, сабота 10:00 стадион-Локомотива

2. Фк Вардар (пионери)- Фк Работнички, сабота 12:00 стадион-Локомотива

3. Фк Работнички-ФК Вардар (кадети), недела 09:00 стадион-Алумина

4. Фк Работнички-ФК Вардар (младинци), недела 11:00 стадион-Алумина.

 

Фото: Тк Медиа