Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 90)

У-16

Мартин Спировски: Нашата игра со тек на време се подобробрува и се гледа поголема желба за докажување

vardarfans-martin-spirovski

Помладите пионери стигнаа до втората победа во пролетниот дел од сезоната, откако во саботата на домашен терен беа подобри од екипата на Милано. Ова е многу важен триумф за оваа генерација за подигнување на самодовербата во продолжение од сезоната. Со овие бодови сигурно дека ќе се искачиме место погоре на табелaта. Против врниците од Куманово славевме минимално со 1:0, а ... Read More »

(Фотогалерија) Пом.Пионери на ФК Вардар триумфално во мечот со Милано

36

Во текот на денешниот ден  на теренот на Академијата  на ФК Вардар се одигра треттото полетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Помладите пионери  предводени од Саше Јанев играа меч со  тимот на Милано. Нашите момци  славеа со резултат 1:0, со единствениот гол на Мартин Спировски. Read More »

Помладите пионери на ФК Вардар го победија Милано, Мартин Спировски донесе три бода

vardarfans-naslovna

Денес на теренот на академијата се одигра третото полетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Натпревар имаа помладите пионери кои за противник го имаа тимот на Милано. Нашите надежи славеа со резултат 1:0, со единствениот гол на Мартин Спировски. Тренерот Сашо Јаневс стартуваше со следниве 11-сетмина: Андов, Ѓурковски, Бојковски, Мирчевски Манасиевски, Хасановиќ, Димоски, Спировски, Астарџиев, Николов, Илиевски.  Првиот обид ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Милано, кадетите и младинците гостуваат во Куманово, натпревари и за генерациите “2002“ и “2003“

vardarfans-kolevski

Во сабота и недела ќе се одигра третото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за Вардаровите генерации ќе биде екипата на Милано. Пионерските екипи ќе бидат домаќини на теренот на академијата, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Куманово. Помладите пионери ќе се обидат да стигнат до втората пролетна победа, откако во минатото коло беа поразени од ... Read More »

Две победи и два порази за Вардаровите екипи во дуелите со Пелистер, во второто пролетно коло од лигата

9

Изминатиов викенд се одигра второто пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Нашите генерации за противник го имаа Пелистер, забележувајќи две победи и два порази. Подобри во дуелите со Битолчани беа кадетите и младинците, додека пионерските екипи го загубија дуелот во Битола. Тренерот Сашо Јанев се соочува со големи проблеми околу составување на тимот за помладите пионери, па на ... Read More »

Порази за пионерските екипи на ФК Вардар, на гостувањето во Битола

vardarfans-126

Пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар загубија на гостувањето во Битола против екипата на Пелистер. Двете екипи заминуваат од Битола без ниту еден освоен бод. Пионерите беа поразени со 1:0. а единствениот гол падна во 55 минута, што беше и единствен на мечот. Ова е инаку втор последователен неуспех за нашите пионери во пролетниот дел, кои се повеќе ги губат ... Read More »

Во сабота пионерските екипи на ФК Вардар гостуваат во Битола, додека кадетите и младинците го пречекуваат Пелистер

vardarfans-610

Во сабота ќе се одигра второто пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Екипата на  Пелистер ќе биде противник за Вардаровите генерации. Пионерските екипи ќе гостуваат во Битола, додека кадетите и младинците ќе бидат домаќини на теренот во населбата Јане Сандански. Помладите пионери се единствените кои забележаа триумф во првото пролетно коло и ќе обидат победничката серија да ја ... Read More »

Половичен успех за Вардаровите екипи во дуелите со А.Пандев, во рамките на првото пролетно коло

vardarfans-pregled

Иминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на стартот за нашите генерации беше екипата на Академија Пандев. Забележавме половичен успех од една победа, пораз и два нерешени резултати. Голема победа и единствена во дуелите со Академија Пандев им припадна на помладите пионери. Избраниците на Сашо Јанев во еден квалитетен натпревар успеаа на крајот ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ја совлада екипата на Академија Пандев во дуел кај пом.пионери

19

На теренот во “Јане Сандански“ во текот на денешниот ден  се одигра првото пролетно коло во лигата за помлади пионери. Вардар беше домаќин на екипата на Академија Пандев од Струмица. Составот  предводен од Саше Јанев дојде до победа со 1-0, стрелец на единствениот гол беше Давид Ристоски. Извештај од овој меч може да погледнете на нашиот сајт- овде. Read More »

Пом.Пионери на Вардар триумфираа над А.Пандев во првото пролетно коло

pp

Денес на теренот во “Јане Сандански“ се одигра првото пролетно коло во лигата за помлади пионери. Вардар беше домаќин на екипата на Академија Пандев од Струмица. Нашиот млад колектив предводен од Саше Јанев дојде до победа со 1-0. Фотогалерија може да погледнете- овде! За Вардар на овој меч стартуваа: Рамадани, Ѓурковски, Мирчевски, Ристовски, Манасиевски, Бојковски, Хасановиќ, Илиевски, Спировски, Астарџиев и ... Read More »