Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 70)

У-16

(Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар ја победија Шкендија во дербито

22

Вардар го доби дербито кај помладите пионери, совладувајќи ја на домашен терен екипата на Шкендија. Момците на Филип Деспотовски триумфираа со резултат 2:1, со головите на Георг Стојановски и на тој начин стигнаа до вториот триумф во новата сезона. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

Гео ја реши Шкендија, помладите пионери на ФК Вардар го добија дербито од 2.првенствено коло

vardarfans-naslovna

Вардар го доби дербито против екипата на Шкендија, кај помладите пионери. Утрово на теренот на Академијата, избраниците на Деспотовски ги победија врсниците од екипата на Шкендија, совладувајќи ја со резултат 2:1. Стартери за Вардар на овој дуел беа: Стојковски (c), Јовановски, Давков, Стојчевски, Ѓорѓоски, Сељанац, Алими, Давидовски, Стојановски, Мирков, Андрески. Првиот директен удар кон еден од головите го имаше екипата ... Read More »

Во сабота пионерските екипи на ФК Вардар се домаќини на Шкендија, одложено колото за кадетите и младинците

vardarfans-pioneri-2-kolo

Во претстојниов викенд активни ќе бидат само пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар, кои во рамките на второто првенствено коло ја пречекуваат екипата на Шкендија. Колото е одложено за кадетите и младинците, поради учеството на селекцијата до 19 години на турнир во Литванија. Пионерските екипи на Вардар ќе бидат домаќини на екипата на Шкендија, во сабота, во термините од 10 ... Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар со одличен старт на сезоната, три победи и едно реми во дуелите со Македонија ЃП

40465548_10212724452688384_4554233366190227456_n

Викендов четирите младински екипи на ФК Вардар ги одиграа првите мечеви сезонава. Во првото коло кадетите и младинците беа домаќини, а пионерските екипи гости на тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров.  Одигравме одлични четири меча на кои имаме одличен успех, добивме три и одигравме едно реми. “Собравме“ 10.бода од 12 можни на овие дуели. Младинскиот тим на Вардар низ целосна ... Read More »

Пом.пионери започнаа со победа, пионерите одиграа реми на гостувањето кај Македонија ЃП

pp

Денес на теренот во скопската населба Ѓорче Петров пионерските екипи на ФК Вардар во рамки на 1.коло од лигата беа гости кај тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров. Помладите пионери дојдоа до победа во соочувањето со врсниците, апак пионерската екипа одигра реми во ова деби коло. Помладите пионери на ФК Вардар предводени од Деспотовски Филип триумфираа на првиот гостински дуел ... Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар овој викенд на “мегдан“ со Македонија ЃП

136-660x330

Дефинитивно по едно одложување, оваа  сабота стартува сезоната во првенството на младинските фудбалски категории. Активни ќе бидат  кадетите и младинците  и пионерските екипи на ФК Вардар. Повозрасните се домаќини, а помалите ќе гостуваат кај екипата на Македонија Ѓорче Петров. Натпреварите  на повозрасните ќе се одиграат во сабота на теренот во населбата Јане Сандански, со почеток од 10 и 12 часот. Минатата ... Read More »

ФК Вардар генер.2003 елиминиран на пенали во 1/4фин. на “Гази Баба Куп-2018″

2

ФК Вардар  генерација 2003 денес одигра 1/4-финале на меѓународниот турнир   “Гази Баба Куп-2018“. Во овој натпревар наш противник беше екипата од Прилеп, тимот на ФК Победа. Прилипчани успеаа по изведувањето на пеналите да обезбедат пласман во утрешното полуфинале. За нас настапија: Јовчев, Трпезановски, Ѓорѓиевски, Сељанац, Исмаили, Петрушевски, Петковски, Марковски, Ќосески, Мирков, Прелоговски. Дуелот со прилепчани беше тврд, одигравме една натпревар без многу ... Read More »

Милано минимално го победи Вардар, на отварање на турнирот “Гази Баба Куп„ кај генер. “2003„

4-2

На стадионот “Борис Трајковски„ во населбата Маџари, генерацијата на ФК Вардар родени “2003„ година утрово го стартуваа турнирот “Гази Баба Куп 2018„. Избраниците на Деспотовски беа минимално поразени од екипата на Милано, со резултат од 0:1. Единственот гол на овој дуел падна во првото полувреме, кога по една нафрлена топка од десната страна, во нашиот шеснаесетник скокна еден од противничките ... Read More »

Вардаровите генер. “2003„ и “2006„ од утре ги започнуваат настапите на силниот турнир “Гази Баба Куп „2018„

logo-web-2018

Во организација на Здружението “Спорт Јуниор“, коорганизација на Општинскиот фудбалски сојуз Гази Баба, под покровителство на Општина Гази Баба, Фудбалска Федерација на Македонија, Агенцијата за млади и спорт и Амбасадата на Република Словенија, од 28.08. – 30.08.2018 година, ќе се одржи турнир во фудбал за млади категории “Гази Баба Куп 2018“. На истиот учество ќе земат и генерациите на Вардар ... Read More »

Одложен стартот на сезоната во првенството на младинските фудбалски категории, генер. “2004„ и “2005„ ќе играат против Академиите на ФФМ

Иако известивме дека во сабота ќе се одигра првото коло кај кадетите и младинците, истото е одложено за наредниот викенд. Така новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории ќе стартува на 1.септември. Стартот на сезоната кај генерациите родени “2002“ и “2003„ година е одложен, поради обврски на играчите со националната селекција до 17 години, која се наоѓа во Малта. ... Read More »