Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 100)

У-16

Пет Вардарци во составот на фудбалската репрезентација до 16 години, дел од развојниот турнир на УЕФА

vardarfans reprezentacija

Во периодот од 17-21 април на тренинг центарот “Петар Милошевски“ ќе се одигра развојниот турнир на УЕФА, на кој покрај Македонската репрезентација до 16 години, ќе учествуваат уште и селекциите на Луксембург, Украина и Казахстан. Првиот натпревар ќе го одиграме во недела со почеток од 16 часот, против селекцијата на Казахстан. Селекторот на Македонската репрезентација, Добринко Илиевски за претстојниот турнир повика ... Read More »

Победите против Шкендија донесоа прво место за пионерите и младинците, додека кадетите и пом. пионери се во силна борба за титулата

15

Изминатиов викенд се одиграа натпреварите од 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше екипата на Шкендија, која е наш најголем конкурент за титулата во сите генерации. Беа забележани три победи и еден нерешен резултат. Помладите пионери беа единствените кои не освоија бодови во дуелот со Шкендија. Иако имавме на два наврати водство од 1:2 и 2:3, ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во дуелите со екипата на Еуромилк

vardarfans-pioneri-341-660x330

Во рамките на 15 коло од првенството на младинските фудбалски категории, Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Еуромилк. Беа забележани три победи и еден нерешен резултат. -Помладите пионери беа убедливи и славеа победа со резултат 8:0. По првото полувреме резултатот беше 4:0. Стрелци на головите  беа Давид Астарџиев (2), Мартин Спировски, Виктор Петкоски, Александар Ѓурковски, Дамјан Бојковски, Ибрахим Ариф ... Read More »

Помладите пионери со прв пораз во сезоната

vardarfans-22-660x3301-660x330

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар го доживеаа првиот пораз оваа сезона во првенството. На дерби натпреварот одигран во Тетово, екипата на Шкендија на крајот славеше триумф со резултат 4:3. Стрелци на погодоците за Вардар беа Ибрахим Ариф (2) и Кристијан Чурлинов. Тренерот Сашо Јанев го започна натпреварот во следниот состав: Андов, Чурлинов, Бојковски, Апостоловски, Мирчевски, Манасиевски, Ристески, Астарџиев, Петкоски, ... Read More »

(ФОТО) Табели, резултати и распоред за младите категории на ФК Вардар

mladinci-27

Во младинските категории се одиграа досега 15 кола, викеднов кој е пред нас на програмата е следното 16-то коло во младинската, кадетската и двете пионерски конкуренции. Минатото коло се сретнавме со тимот на Еуромилк и остваривме три победи, а само младинците одиграа реми. Следен предизвик за нашите црвено-црни надежи се четирите дерби дуели со тетовска ФК Шкендија, со која во ... Read More »

Филип Манасиевски: Очекувам од моите соиграчи да го дадат својот максимум, сложно и тимски да го надиграме противникот

vardarfans manasievski

Натпреварот кој може да го реши шампионот во конкуренција на помлади пионери се игра во сабота на теренот во Тетово. Помладите пионери на ФК Вардар ќе имаат тешко гостување на екипата на Шкендија, која е наш конкурент за освојување на титулата. Избраниците на Сашо Јанев врзаа две победи, откако во првите две пролетни кола одиграа со нерешен резултат. Со екипата ... Read More »

Осум гола во мрежата на Еуромилк, од помладите пионери на ФК Вардар

Vardarfans-pomladi-pioneri-naslov-660x330

Утрово на теренот во населбата Марино се одигра фудбалскиот натпревар од 15 коло во првенството на младинските категории. Први кои имаа настап од Вардаровите генерации, беа помладите пионери кои забележаа убедлива победа во дуелот со врсниците од екипата на Еуромилк. Црвено-црните поубедливо од очекувањата високо ја поразија екипата на Еуромилк. Конечниот резултат на овој натпревар гласеше 8:0. Дури седум различни ... Read More »

Еуромилк е следен предизвик за Вардаровите генерации во пренството на младинските фудбалски категории

kadeti-22

Утре продолжуваат натпреварите од 15 коло во првенството на младинските фудалски категории. Ова коло требаше да биде одиграно изминатиов викенд, но истото беше одложено поради настапот на Македонската фудбалска репрезентација до 16 години на турнир во Босна и Херцеговина. Сепак Вардаровите генерации го искористија слободниот викенед да одиграат меѓусебни контролни натпревари. -Помладите пионери ја подигнаа самодовербата после прват пролетна победа ... Read More »

(ФОТО) Академијата на Вардар од птичја перспектива изгледа вака

vardarfans-akademija-vardar

Академијата на ФК Вардар речиси и да е готова. Низ оваа фотографија можете да се увредите за каков фудбалски објект станува збор, феноменален! Младите Вардарци ќе имаа можност да тренираат и да ги имаат сите услови за еден тренинг, натпревар и подготовки. Теренот и академијата се одма до нашиот најголем стадион. Фото: Љубомир Домазетов Read More »

Пионерите подобри од пом. пионери, младинците од кадетите во меѓусебни контролни натпревари

mladinci-21

Денес на теренот во населбата Марино меѓусебни пријателски натпревари одиграа Вардаровите генерации. Помладите пионери против пионерите и кадетите против младинците на ФК Вардар. Секако поуспешни во овие дуели беа повозрасните генерации. Пионерите беа подобри од помладите пионери. конешниот резултат на овој дуел гласеше 6:1. По првото полувреме резултатот беше 2:1. Стрелци на головите за пионерите беа Јакуп бериша (2), Марко ... Read More »