Sunday ,05 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 40)

У-16

Петар Гугуљанов: Големата верба за победа на секој натпревар е главната причина што играме добро и освојуваме бодови

268

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата четврта победа во првенството, откако на домашен терен убедливо ја победија екипата на Шкупи. Резултатот од 4:0 говори за доминацијата на црвено-црните во текот на целиот меч, кои имаа уште неколку добри шанси за поубедлив триумф. Одлично игра оваа генерација на Вардар во својата дебитанска сезона во првенството. Еден од играчите кој ... Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери на Вардар триумфално во дербито со Шкупи

k9

На теренот на Академијата на ФК Вардар во Градскиот парк во Скопје се одигра дербито помеѓу помладите пионери на ФК Вардар и ФК Шкупи 1927. Вардаровите момци предводени од Сашо Тодоровски Рап-Тап дојдоа до висока и убедлива победа во дербито со резултат 4-0 (3-0), извештај од овој меч може да погледнете ТУКА, а фотографии во продолжение. Read More »

Пом.пионери на Вардар со “фудбалска лекција“ за ФК Шкупи

bb

Денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски парк се одигра дербито помеѓу помладите пионери на ФК Вардар и скопскиот ривал ФК Шкупи 1927. Вардаровите момци предводени од Сашо Тодоровски Рап-Тап дојдоа до висока и убедлива победа во дербито со резултат 4-0 (3-0). За нас стартуваа следните момци: Станковски, Хасани, Асани, Костовски, Крстевски, Речица,Трајановски, Омерагиќ, Стојановски, Салиу и Гугуљанов. ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците гостуваат во Чаир

25

Во сабота и недела младинските категории на ФК Вардар ќе ги одиграат своите натпревари од петтото првенствено коло. Противник за црвено-црните генерации е екипата на Шкупи. Пионерските екипи во сабота се домаќини на теренот на академијата, додека во недела на стадионот во Чаир, гостуваат кадетите и младинците. Помладите пионери се единствената наша генерација која се уште е без пораз во ... Read More »

Марко Станковски: Немав некоја посебна филозофија при бранење на пеналите, едноставно одбирав страна, но при последната серија решив прво да сочекам и на крајот тоа испадна како исправно

vardarfans-stankovski

Во текот на вчерашниот ден четири генерации на ФК Вардар ги одиграа своите осминафинални мечеви во купот на Македонија. Сите екипи на фудбалскиот клуб Вардар ги добија своите мечеви и се пласираа во четврфиналната рунда. Една од генерациите која продолжува понатаму се помладите пионери кои успеаа да ја елиминираат екипата на Академија Пандев. Победникот се решаваше по изведување на удари ... Read More »

Пенал “рулетот“ среќен за Вардарци, помладите пионери се четвртфиналисти во купот, откако во Струмица ја елиминираа А.Пандев

vardarfans-naslovna9-660x330

Помладите пионери на ФК Вардар успеаа да се пласираат во четврфиналето на купот. Денес во Струмица се одигра осминафиналето од купот на Македонија, помеѓу генерациите родени “2002„ година на Академија Пандев и Вардар. Патникот во следната рунда беше решен дури по изведување на удари од белата точка, откако во регуларниот дел натпреварот заврши без голови 0:0 Тренерот Тодоровски стартуваше со ... Read More »

Четири генерации на ФК Вардар во среда ќе играат натпревари од 1/8 на националниот куп

36

Во среда ќе бидат одиграни натпреварите од осминафиналето од купот на Македонија во младинските фудбалски категории. Освен пионерите и генерацијата “2003“ кои се слободни, сите останати генерации на ФК Вардар ќе имаат настапи во националниот куп. Патниците во следната рунда ќе бидат познати по одигрување на само еден натпревар, односно нема реванш мечеви. Помладите пионери повторно ќе гостуваат во Струмица, ... Read More »

Пом.пионери со “магичен“ пресврт ја совладаа А.Пандев, додека пионерите стигнаа до првиот триумф во новата сезона над истиов противник

vardarfans-pionerski-ekipi

Пионерските екипи со победи се враќаат од гостувањето во Струмица, од дуелите со екипата на Академија Пандев. Помладите пионери триумфираа со резултат 2:4, додека пионерите победија со резултат 0:3 Помлади пионери на ФК Вардар: Станковски, Крстевски, Костовски, Хасани, Асани, Салиу, Стојановски, Гугуљанов, Трајановски, Мирков, Речица Помладите пионери на ФК Вардар иако имаа негатива од 2:0, за само 11 минути направија ... Read More »

Два нерешени резултати, една победа и пораз на Вардаровите генерации во дуелите со Шкендија

21

Во саботата се одигра третото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Шкендија. Беа забележани една победа, два нерешени резулати и еден пораз. Единствено кои успеаа да слават во дуелите со Шкендија беа помладите пионери. Избраниците на Љупчо Марковски стигнаа до висок триумф (4:1), натпревар на кој доминираа и создадоа повеќе шанси од ... Read More »

Далибор Костовски: Уште од стартот на натпреварот се виде нашата голема желба да победиме

17

Помладите пионери се единствената генерација која викендов забележа победа во дуелите со екипата на Шкендија. Избраниците на Марковски убедливо го добија дербито против екипата на Шкендија, натпревар кој се одигра на теренот во населбата Јане Сандански. Црвено-црните славеа висока победа со резултат од 4:1. Стрелци на головите беа Трајановски, Мирков, Крстевски и Омерагиќ. Еден од главните играчи во оваа генерација ... Read More »