Monday ,11 December 2017
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 38)

У-16

Фк Вардар У 16 се пласираше во полуфиналето на купот на Македонија

1381864_1428858750666434_1513931653_n

Избраниците на Туш Зефиќ ја потврдуваат одличната форма во која се наоѓаат,и во националниот куп.И на реванш натпреварот кој се одигра на локомотива,беа повторно подобри од екипата на Милано со резултат 0:2.Марко Ѓоргиевски повторно беше стрелец за својот тим,а првенец за оваа генерација зебележа и Стефан Миљковиќ.На првиот меч одигран во куманово,вардарци забележаа висока победа од 0:3.Тогаш Марко Ѓоргиевски погоди ... Read More »

Победнички генерациите на Фк Вардар против Шкупи.

10513485_780266848660460_7585684000509323965_n

Сите генерации на Фк Вардар во ова коло забележаа победи,против екипата на Шкупи. -Најмладата генерација која се натпреварува во младинската лига,екипата на Фк Вардар У16 забележа победа на домашен терен против екипата на Шкупи со резултат 1:0.Стрелец на единствениот гол на овој натпревар беше Никола Џурџу.По воведните први две кола и порази,оваа генерација не знае за неуспех веќе долго време.Од ... Read More »

Три победи,и еден пораз за генерациите на Фк Вардар во 9 коло од младинската лига.

1187035_645563672123121_1614923897_n

-Екипата на Фк Вардар У16 продолжува со имресивните игри и победи и во ова коло од првенството.По воведните две кола и порази на оваа генерација,во продолжение од првенството и купот,незнаат за пораз веќе долго време.Овој викенд нивна следна жртва беше екипата на Дрита,кои на свој терен доживеаа висок пораз од црвено-црните.Мечот заврши со резултат 0:7 за Вардар.Стрелци на головите беа:Јакуп ... Read More »

Марко Ѓоргиевски:Најважно е што продолжува нашата победничка серија.

10423889_900239123341778_5706198380723636704_n

Највисоката победа во ова коло од генерациите на Вардар,ја забележаа Фк Вардар У 16.Тие на домашен терен им нанесоа тежок пораз на своите врсници од Х.Турново,забележувајќи победа од 9:0.На овој натпревар по четири пати во листата на стрелците се запишаа Марко Ѓоргиевски и Јакуп Бериша,а еднаш и Ѓорѓи Зафировски. -Знаевме дека Турново се како послаба екипа,но не ги потценивме.Уште на ... Read More »

Три победи и еден нерешен резултат за генерациите на Фк Вардар во купот на Македонија

10154144_620734284685717_5069801587708937825_n

Во првите мечеви од купот на Македонија,генерациите на Фк Вардар забележаа три убедливи победи и само едно реми. -Фк Вардар У 16 речиси го осигура пласманот во следната фаза од националниот куп,откако забележаа гостинска победа со резултат 0:3 против екипата на Милано.Марко Ѓоргиевски стрелаше два пати,а еднаш противничката мрежа ја погоди и Јакуп Бериша.Само да напоменеме дека истиве екипи играа ... Read More »

Две победи,еден нерешен резултат и еден пораз за генерациите на Фк Вардар,против екипата на Милано

1975066_547230798729622_1639412570_n

-Најмладата генерација на Фк Вардар,која се натпреварува во младинската лига одигра без голови 0:0 против екипата на Милано на гостински терен..После две убедливи победи во претходните кола,следи нерешен резултат,на тешкото гостување во Куманово. -Екипата на Фк Вардар У 17 се враќа со пораз од Куманово.Во 7 коло од младинската лига беа поразени со 2:0 од екипата на Милано. -За разлика ... Read More »

Елвир Рамиќ за Вардарфанс:Задоволни сме како го одигравме натпреварот.

1383088_605100792950269_5250521645987501404_n

Екипата на Фк Вардар У 16 продолжува со победничката серија и после ова коло.Нивна најнова жртва беше екипата на Ренова,против која забележаа убедлива победа од 7:1 на домашен терен.Доминација во текот на целиот меч и сосема заслужена победа,вкупно трета за оваа генерација во првенството.Дури седум различни играчи се запишаа во листата на стрелци:Марко Ѓоргиевски,Виктор Ивановски,Кренарт Дардиша,Христијан Петковски,Ерблин Даци,Кристијан Ристовски и ... Read More »

Една победа,еден нерешен резултат и два порази за младинските категории на Фк Вардар,против Академија Пандев

10717945_814628378557640_321974338_n

-Единствената победа во дуелите против екипата на Академија Пандев,ја постигнаа токму најмладите.Фк Вардар У 16 продолжуваат со одличните игри и резултати.На домашен терен,на локомотива беа подобри од врсниците од Академија Пандев совладувајќи ги со 3:1.Стрелци на головите на овој дуел беа:Кристијан Ристовски,Виктор Ивановски и Кренарт Дардиша.Следен натпревар е против екипата на Ренова. -Втор неуспех по ред за екипата на Фк ... Read More »

Вардар У 16 ремизираше со Металург.

1381864_1428858750666434_1513931653_n

Екипите на Вардар У 16 и Металург одиграа без голови 0:0 ,во рамките на 4 коло од младинската фудбалска лига.Иако Вардар имаа поголем посед на топка и неколку добри шанси за гол,сепак резултатот остана непроменет.  Првата посериозна шанса за погодок,ја имаше најдобриот играч на црвено-црните,Марко Ѓоргиевски кој доби топка од неговите соиграчи,но биеше високо над голот на противникот.По еден изведен ... Read More »

Мартин Филипоски за Вардарфанс:Конечно видоа каков фудбал игра Вардар.

10416976_788688094483758_47393897_n

Момците на Туш Зефиќ ја остварија првата победа во првенството,и тоа против екипата на Работнички совладувајќи ја со високи 4:0.Со овој резултат екипата на Фк Вардар У 16 им се вратија на победите во лигата,а ја продолжија победничката серија од минатиот викенд во купот на Македонија кога беа подбри од екипата на Ренова. Мечот помина во целосна доминација на црвено-црните ... Read More »