Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 10)

У-16

(ТАБЕЛИ) Се ближи крајот на сезоната, генерациите 2003 и 2006 се на врвот на табелата

280344842_5053834224663383_2188634489595523260_n

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар останаа на лидерското место после одигрување на 22.коло. Токму овие екипи успеаа да излезат како победници на натпреварите со екипите на Академија Пандев. Во продолжение погледнете ги табелите во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига   Read More »

Претстојниве денови, сите четири младински екипи на ФК Вардар ќе ги играат натпреварите од 1/2 финалето во Купот

280374713_5053834517996687_4439385496098225653_n

Претстојниве денови ќе се одиграат натпреварите од 1/2 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар со сите четири генерации ќе има можност да се бори за големото финале. Распоред на натпревари за нашите екипи во националниот Куп: Младинци: Вардар – Шкупи   10:00 ( среда) Хиподром Кадети: Шкендија – Вардар  14:00 ( четврток)  Тетово Пионери: Работнички – Вардар  10:00 ( ... Read More »

Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците

280353582_5053835071329965_8202658640983211766_n

Познати се полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп на Република Македонија. Вардар ги дозна противниците во сите четири категории. Помлади пионери: Академија Пандев – Победа Шкендија – Вардар Пионери: Академија Пандев – Шкендија Работнички – Вардар Кадети: Шкендија – Вардар Победа – Шкупи Младинци: Шкендија – Академија Пандев Вардар – Шкупи Read More »

Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

280459393_5053836717996467_4162686794244864531_n

Изминатиов викенд се одигра 22.коло во младите фудбалски лиги. Вардар за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 6 од максималните 12 бодови. Помладите пионери и младинците стигнаа до цел „плен“ додека поразени бевме со пионерите и кадетите. Резултати од одиграното 22.коло: Помлада пионерска Супер лига ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:0 (заостанат дуел од ... Read More »

Помладите пионери забрзано чекорат кон освојување на Шампионската титула со триумфот над А.Пандев, пионерите останаа без бодови

141-660x330

Пионерските екипи на ФК Вардар денес гостуваа во Струмица, кај екипата на Академија Пандев, на натпревари од 22.коло. Помладите пионери остварија голема победа, која ги носи многу блиску до освојување на Шампионската титула. Момците на Сашо Јанев со добра игра, пред се во вториот дел од натпреварот успеаа да стигнат до триумф со резултат 0:2. По првото полувреме мрежите на ... Read More »

Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

251

Во рамките на 22.коло во најквалитетната младинска Супер Лига, Вардар за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев. Во сабота, пионерските екипи ќе патуваат за Струмица, каде ќе гостуваат на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат со почеток од 10:00 и 12:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица. Во недела, на спортскиот комплекс во населбата Хиподрод, своите натпревари ... Read More »

Ајетовиќ и Младеновски стрелци за Македонија У16 која на пенали го победи Таџикистан

mkd-y16

Во рамките на првото коло од УЕФА развојниот турнир за фудбалери родени 2006 година што се одржува во Скопје, Македонија успеа после подобро изведување на удари од белата точка да ја победи соодветната репрезентација на Таџикистан. Во регуларниот дел, натпреварот заврши со нерешен резултат 3:3. Македонија подобро го отвори натпреварот и поведе уште во 5.минута со голот на вардаровиот играч, ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се поблиску до трофејот, младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број на бодови

279623776_10221340981656223_8291965603825451908_n

Остануваат да се одиграат уште пет кола во најсилната младинска Супер Лига. Вардаровите екипи треба да одиграат уште четири натпревари, со оглед дека сезонава Куманово Еуроспорт не се натпреварува во лигата. Помладите пионери се многу блиску до освојување на шампионската титула, со оглед дека имаат шест бода повеќе од екипата на Работнички. Младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број ... Read More »

Три победи и еден пораз на натпреварите со Шкупи, преглед на одиграното 21.коло во најсилната Супер Лига

5

Се одигра и 21.коло во најсилната младинска Супер лига, а Вардар одигра натпревари со екипата на Шкупи. На дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Скопје – ФК Ренова  0:2 ФК Кул – ФК Победа  1:0 ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1 ФК Работнички ... Read More »

Пионерите на Вардар со 5:0 го совладаа Шкупи

555555555555555555555

Пионерите на Вардар на домашен терен го совладааа тимот на ФК Шкупи со резултат 5-0 (1-0) на една средба на која доминиравме во сите аспекти на фудбалската игра. . Тренерот Божиноски Саше започна со овој состав: Илиевски Леонид,  Трајчевски Александар,  Фидановски Зоран,  Митревски Матеј,  Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Бундалески Максим,  Кузмановски Михаил, Сековски Дарко  Спасиќ Тино и  Уневски Никола. . Во ... Read More »