Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 8)

У-16

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери најблиску до лидерот, кадетите и младинците ги одржуваат шансите за висок пласман

340755719_749688366772857_2639981309316469583_n

Во младинската Супер Лига се комплетираше 16.коло во сите четири категории, по што ги имаме табелите. Вардар се уште е со шанси да се бори за трофејот со помладите пионери, кои во следното коло на домашен терен го пречекуваат токму лидерот во лигата, екипата на Македонија, Ѓ.П, додека кадетите и младинците заостануваат 7, односно 6 бода од првопласираните тимови во ... Read More »

Максимални 12 освоени бодови за Вардар во соочувањето со Охрид Лихнидос, комплетни резултати од 16.коло

340082885_758483882519022_5147934145254417525_n

Вардар имаше успешно 16.коло во Супер Лига, откако успеа да ги добие сите четири натпревари против екипата на Охрид Лихнидос. На домашен терен славевме со пионерските екипи, додека со победи од Охрид си заминаа кадетите и младинците. Комплетни резултати од одиграното 16.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Вардар – Охрид Лихнидос  1:0 Македонија Ѓ.П – Работнички  0:0 ... Read More »

Минимална победа за помладите пионери во дуелот со Охрид

339973388_3109978395815259_4836913704441344812_n

Помладите пионери го совладаа Охрид, на натпревар од 16.коло во Супер лигата. Помладите пионери на ФК Вардар, денес во Пржино ја пречекаа екипата на Охрид. На оваа средба дојдовме до победа со резултат 1-0(0-0). ВАРДАР: Ѓорѓиевски, Поповски (К), Ивановски, Крстевски М, Котевски, Давитов, Блажевски, Стојанчевски, Димов, Бакрачевски и Каруловски. Првиот дел заврши со почетниот резултат, 0:0 без голем број на ... Read More »

Против Охрид Лихнидос во 16.коло на младинската Супер Лига

338189591_697081845549836_6365385744807929671_n

Екипата на Охрид Лихнидос ќе биде противникот во рамките на 16.коло во Супер лигата. Пионерските екипи во сабота (08.04) на теренот во Пржино се домаќини на Охрид Лихнидос. Натпреварите ќе започнат од 11:00 и 13:00 часот. Во недела патуваме за Охрид, каде на СРЦ Билјанини Извори со кадетите и младинците сме гости на истиов противник, во истите саатници на одигрување. Read More »

Помладите пионери се елиминирани во Купот, пораз на пенали од екипата на Кул

340256270_1278218966386678_3580080772446222477_n

Помладите пионери ги завршија настапите во Купот на Р.Македонија, откако денес на Цементарница после изведување на удари од белата точка загуби од екипата на Кул. Во регуларните 90. минути натпреварот заврши со нерешени 1:1. На полувреме нашите млади надежи имаа негатива од еден гол, откако противникот го отвори резултатот во 18.минута со гол од слободен удар, откако нашиот голман не ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар во четврток ги играат натпреварите од 1/4 финалето во Купот

310706168_134436189343476_7824789254370357335_n

Во четврток (06.04), своите натпревари од 1/4 финалето во Купот ќе ги одиграат пионерските екипи кои ќе играат на гостински терен. Победникот ќе се пласира во полуфиналето на ова натпреварување. Помлади пионери ФК Кул – ФК Вардар 15:00 (Цементарница) Пионери Шкупи – Вардар 13:00 (Бутел) Натпреварот на кадетите со Кул е одложен за друг термин, кој дополнително ќе го објавиме. Read More »

Пласманот на вардаровите екипи после комплетирање на 15.коло во Супер лигата

310707425_134436406010121_5956329149867503463_n

Вардар не се прослави во минатото коло на Супер Лига, каде освои само 3 од можните 12 бодови во соочувањето со градскиот ривал. Младинците со поразот го губат чекорот во борбата за титулата, како стојат на табелата нашите екипи можете да погледнете во продолжение. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Вардар оствари само една победа и три порази во соочувањето со Работнички

337464503_733005421698341_1022669535388620980_n

Во рамките на 15.коло во Супер Лигата, Вардар оствари само една победа и три порази на натпреварите против екипата на Работнички. До три бода дојдоа само помладите пионери, додека останатите три генерации беа поразени во соочувањето со градскиот ривал. Комплетни резултати од 15.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Победа  2:1 Брегалница – Пелистер  3:2 Кул ... Read More »

Три бода во дербито за помладите пионери, пораз за пионерите од Работнички

310388351_133935472726881_7955113819453005179_n

Денес во рамките на 15.коло во Супер Лигата, пионерските екипи гостуваа кај екипата на Работнички. Помладите пионери успеаа да го добијат градското дерби со екипата на Работнички, славејќи со резултат 2:3 (1:1). Уште во 10.минута од натпреварот успеавме да го отвориме резултатот со голот од пенал на Филип Смиљков за водство од 0:1. Кратко траеше нашата радост, после само три ... Read More »

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата

338867723_945676906461099_8153977559272451594_n

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата. Утре на теренот на АМС во Ѓорче, Вардар со пионерските екипи ќе биде гостин на екипата на Рабонички. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (02.04) на теренот во Пржино дерби натпреварите со овој противник ќе ги одиграат кадетите и младинците. Истите се закажани да започнат ... Read More »