Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Пионерските екипи на ФК Вардар во четврток ги играат натпреварите од 1/4 финалето во Купот
Пионерските екипи на ФК Вардар во четврток ги играат натпреварите од 1/4 финалето во Купот

Пионерските екипи на ФК Вардар во четврток ги играат натпреварите од 1/4 финалето во Купот

Во четврток (06.04), своите натпревари од 1/4 финалето во Купот ќе ги одиграат пионерските екипи кои ќе играат на гостински терен. Победникот ќе се пласира во полуфиналето на ова натпреварување.

Помлади пионери

ФК Кул – ФК Вардар 15:00 (Цементарница)

Пионери

Шкупи – Вардар 13:00 (Бутел)

Натпреварот на кадетите со Кул е одложен за друг термин, кој дополнително ќе го објавиме.