Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Пласманот на вардаровите екипи после комплетирање на 15.коло во Супер лигата
Пласманот на вардаровите екипи после комплетирање на 15.коло во Супер лигата

Пласманот на вардаровите екипи после комплетирање на 15.коло во Супер лигата

Вардар не се прослави во минатото коло на Супер Лига, каде освои само 3 од можните 12 бодови во соочувањето со градскиот ривал. Младинците со поразот го губат чекорот во борбата за титулата, како стојат на табелата нашите екипи можете да погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci