Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 3.коло! ЖРК Вардар се врати на победите, прв кикс на Ѓорче Петров
Преглед 3.коло! ЖРК Вардар се врати на победите, прв кикс на Ѓорче Петров

Преглед 3.коло! ЖРК Вардар се врати на победите, прв кикс на Ѓорче Петров

Минатиот викенд се одигра 3.коло во плеј-офот од женската лига, во оваа рунда Ѓорче Петров прв пат изгуби бодови, одигра реми во Куманово. Вардар ја совлада Стружанка, а Металург продолжи со лошите резултати. Вака изгледаат резултатите од оваа рунда.

Ѓорче Петров останува лидер на табелата, Вардар го мина Металург, вака изгледа табелата по 3.кола одиграни во плеј-офот:

Дуелите од следното коло кое на програмата е по ЕХФ паузата изгледаат вака: