Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 6)

У-16

Против Победа во рамките на претпоследното коло во младинските фудбалски лиги

348902322_189939067337972_7107598663994711130_n

Во рамките на претпоследното коло во Супер Лигата ќе играме со екипата на Победа од Прилеп. Во сабота (27.05) на теренот во Пржино ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи на Вардар и Победа, во термините од 10:00 и 12:00 часот. Со кадетите и младинците во недела (28.05) ќе гостуваме во Прилеп, натпревари кои ќе се одиграат на игралиштето со ... Read More »

Преглед на одиграното 20.коло во Супер лигата, половичен успех на натпреварите против Пелистер

310222585_133937372726691_2399469424702080887_n

Изминатиов викенд се комплетираше 20.коло во Супер Лигата, во кое Вардар за противник го имаше тимот на Пелистер. На четири одиграни натпревари со овој противник имавме скор од две победи и два порази. Комплетни резултати од 20.коло во сите четири младински фудбалски лиги: Помлада пионерска Супер лига: Шкупи – Охрид  5:0 Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   1:5 Пелистер – Вардар  ... Read More »

Порази за пионерските екипи на гостувањето кај Пелистер

347442812_243578441689833_3264214544002503687_n

Денес со пионерските екипи гостувавме во Битола, кај екипата на Пелистер, натпревари на кои бевме поразени. Вардаровите пионери иако на полувреме имаа предност од 0:1 со голот на Максим Цониќ во 33 минута, во вториот дел дозволија да примат четири гола и да загубат на крајот со 4:1. На нашиот погодок претходеше добра акција, во која Гаштаров даде дијаголнална топка ... Read More »

Натпревари од 20.коло во Супер Лигата, Вардар ќе игра со Пелистер

nnnnnnnnnnnnnnnnn

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 20.коло во Супер Лигата, во кое за противник ја имаме екипата на Пелистер. Во сабота, на теренот во Пржино, ќе се одиграат натпреварите на кадетите и младинците со Пелистер, истите ќе започнат од 11:00 и 13:00 часот. Со пионерските екипи во недела гостуваме во Битола, во термините од 12:00 и 14:00 часот на игралиштето „Павел ... Read More »

Македонија У16 поразена од Бугарија, Атанасовски, Радески и Шаботиќ беа стартери

346608701_162969539785894_131747948535047036_n

Пораз и од Бугарија (2:0), во борбата за 3.место на меѓународниот турнир „Миљан Миљаниќ“ за младата репрезентација на Македонија до 16 години. Сите тројца наши играчи беа во стартниот состав за овој натпревар. Лука Атанасовски и Златко Радески поминаа 90.минути на теренот, додека Емир Шаботиќ одигра 50 минути. Read More »

Пораз за Македонија У16 од Србија, настап за тројцата вардарци

346098092_3435264166753862_5154321585869822613_n

Македонија У16 загуби на полуфиналниот натпревар на меѓународниот турнир “Миљан Миљаниќ“ од домашната репрезентација на Србија со резултат 2:0. Во стартните 11 за овој натпревар се најдоа нашите Лука Атанасовски кој е и капитен на оваа млада репрезентација, додека стартер беше и Емир Шаботиќ. Во игра во вториот дел влезе и Златко Радески. Во четврток ќе играме со репрезентацијата на ... Read More »

Атанасовски, Шаботиќ и Радески повикани во репрезентацијата до 16 години

129870103_3875190415847771_5997105452382539141_n

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години денес отпатува за Србија, каде претстојниов период ќе биде дел од мини турнир, на кој ќе настапат уште и репрезентациите на Црна Гора, Србија и Бугарија. За овој турнир, селекторот на Македонија, Дашмир Беари ги повика нашите играчи, Лука Атанасовски, Емир Шаботиќ и Златко Радески. Во вторник не очекува натпревар против Србија, а зависно ... Read More »

Четири порази за младите екипи на ФК Вардар од А.Пандев, преглед на резултати

310706168_134436189343476_7824789254370357335_n

Помлада пионерска Супер лига Охрид – Кул  1:2 Милано – Брегалница  0:1 Шкендија – Победа  4:0 Работнички – Пелистер   1:1 Вардар – Академија Пандев  1:2 Македонија Ѓ.П – Шкупи  0:0 Пионерска Супер лига Охрид – Кул  3:1 Милано – Брегалница  2:2 Шкендија – Победа   8:0 Работнички – Пелистер  1:3 Вардар – Академија Пандев  1:2 Македонија Ѓ.П – Шкупи  2:0 Кадетска ... Read More »

Порази со идентичен резултат за пионерските екипи на ФК Вардар, во соочувањето со А.Пандев

f2

Пионерските екипи денес со идентичен резултат 1:2 беа поразени од екипата на Академија Пандев, на натпревари од 19.коло во Супер Лигата, кои се одиграа на теренот во Пржино. Помладите пионери останаа без бодови во дуелот со струмичани. Екипата на Академија Пандев ги искористи своите шанси на овој натпревар и стигна до три бода, ние можеме да жалиме за пропуштените прилики ... Read More »

Против екипата на Академија Пандев, во 19.коло на Супер Лигата.

342501287_208708741927314_6664277249142104202_n

Против екипата на Академија Пандев, во 18.коло на Супер Лигата. Утре со почеток од 12:00 и 14:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица, ќе се одиграат натпреварите на кадетите и младинците. Во недела, на теренот во Пржино ќе бидеме домаќини со пионерските екипи, натпревари кои ќе започнат од 12:00 и 14:00 часот. Read More »