Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 4)

У-16

Лука Стојковски: Наградата не ја очекував, но сметам дека е заслужена со оглед на моето целокупно учество на турнирот

vardarfans-stojkovski

Вардаровата генерација “2003„ беше дел од силен меѓуанроден турнир “Пандев Куп 2018„ на кој го освои третото место. Во конкуренција на осум силни екипи, црвено-црните на крајот го освоија бронзениот медал. Првите две места им припаднаа на српските екипи, Реал Ниш и Јагодина, додека четвртото место му припадна на домаќинот на турнирот, тимот на Академија Пандев. За впечатоците од целокупниот ... Read More »

Стојковски најдобар голман, Омерагиќ најдобар играч на турнирот “Пандев Куп 2018„

vardafans-luka

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во периодот од 31.07-04.08 беа дел од силен меѓународен турнир “Пандев Куп 2018„, на кој учествуваа  32 екипи од седум различни држави, кои се натпреваруваа во четири различни возрасни генерации. Вардар беше застапен со генерациите родени “2002“ година која освои второ место, потоа генерација “2003„ која го освои третото место и со најмладата “2005“ која ... Read More »

Пом.пионери на Вардар ја победија Академија Пандев и го освоија третото место на турнирот “Пандев Куп„

vardarfans-gener-2003

Генерацијата на ФК Вардар родени “2003„ година го освоија третото место на силниот меѓународен турнир, “Пандев Куп 2018„, кој изминативе пет дена се одигра на терените во Струмица, за оваа возрасна генерација. Во малото финале, Вардар минимално со 1:0, го победи домаќинот на турнирот, тимот на Академија Пандев. Тренерот Деспотовски стартуваше со следниве 11-сетмина: Вардар: Стојковски (c), Марковски, Петковски, Ѓоргиевски, ... Read More »

Реал Ниш го победи Вардар, во полуфиналето на турнирот “Пандев Куп„ кај генер. “2003„

vardarfans-naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар не успеаа да се пласираат во големото финале на турнирот “Пандев Куп 2018„, откако попладнево во полуфиналето го загубија дуелот од екипата на Реал Ниш од Србија. Конечниот резултат на овој гласеше 0:1 во корист на противникот. Тренерот Деспотовски стартуваше со следните 11-сетмина: Стојковски (c), Ѓорѓиевски, Давков, Стојчевски, Трпезановски, Ѓорѓоски, Алими, В.Стојановски, Јовановски, Г. Стојановски, ... Read More »

ФК Вардар генер.2003 со реми против А.Пандев го потврдија 1/2.фин на турнирот “Пандев 2018„

vardarfans-kraj

 По двете победи  помладите пионери на ФК Вардар, на силниот меѓународен турнир, “Пандев 2018„ денес го одиграа треттоо коло на овој силен турнир. Филип Деспотовски се одлучи да одмори дел од првотимците и да искористи играчи од поширокиот ростер, тој ги одмараше голманот Стојковски потоа Стојчевски, Андрески и Г.Стојановски. Ние и пред овој натпревар имавме сигурен пласман во полуфиналиот дуел.  Денес се ... Read More »

(ФОТО) Втора победа за ФК Вардар генер. “2003“ на турнирот “Пандев 2018„ совладана екипата на Национал

vardarfans-naslovna

Втора победа за помладите пионери на ФК Вардар, на силниот меѓународен турнир, “Пандев 2018„, Избраниците на Филип Деспотовски со нов убедлив триумф, овој пат против екипата на Национал од Бугарија. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 3:0. Со вториот гол на овој турнир, Георг Стојановски успеа да му донесе предност на Вардар од 1:0, овој резултат беше актуелен и на ... Read More »

Пом.пионери на Филип Деспотовски со триумф го стартуваа турнирот “Пандев 2018„, денес настапи ќе имаат и генер. “2002„ и “2005„

818

Генерарацијата родени “2003“ година, или помладите пионери на ФК Вардар имаа сигурен старт на турнирот “Пандев 2018„. Избраниците на Филип Деспотовски во првото коло ја победија домашната екипа на Беласица од Струмица, совладувајќи ја со резултат од 3:1. Одлична игра на црвено-црните, кои имаа голем посед на топка и најголем дел од играта на овој натпревар. Уштге по првото полувреме ... Read More »

Три генерации на ФК Вардар, дел од меѓународниот младински фудбалски куп “Пандев 2018„

vardarfans-turnir

Три генерации на фудбалскиот клуб Вардар во претстојниов период ќе бидат дел од меѓународниот младински фудбалски куп “Пандев 2018„. Учество ќе земат вкупно 32 екипи од седум различни држави, кои ќе се натпреваруваат во четири различни возрасни генерации. Вардар ќе се натпреварува со генерациите родени “2002“, “2003“ и “2005“ година. Генерацијата родени “2002“ година се дел од групата А, во ... Read More »

Познати се тренерите во шест младински екипи на ФК Вардар

111

Повозрасните младински категории на фудбалскиот клуб Вардар ги стартуваа подготовките за новата натпреварувачка сезона. Младинската екипа во новата сезона ќе ја сочинуваат играчи кои се родени “2000“ година, а нивни тренер ќе биде Ане Андовски. За кадетите ќе настапуваат играчи родени 2001 година, кој ќе ги предводи Златко Таневски. Генерацијата родени “2002“ година која минатата сезона стана шампион на Македонија, ... Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер. “2003“ или пом.пионери во новата сезона ќе ја предводи Филип Деспотовски, црвено-црните започнаа со тренинзи на Академијата

5

Генерацијата на ФК Вардар родени “2003“ година после двете освоени први места во регионалната-скопска лига, во новата сезона ќе се натпреваруваат во првенството, како помлади пионери за кои ова ќе биде дебитантска сезона. Филип Деспотовски ќе биде тренер на оваа генерација, која ќе биде засилена со повратниците во екипата, Андреј Стојчевски и Дамјан Ќосески, играчи кои претходниве две години беа ... Read More »