Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардаровите младински екипи ќе играат против Беласица, во 4.коло на Супер Лигата
Вардаровите младински екипи ќе играат против Беласица, во 4.коло на Супер Лигата

Вардаровите младински екипи ќе играат против Беласица, во 4.коло на Супер Лигата

Во рамките на 4.коло во младинските фудбалски лиги, не очекуваат натпревари против екипата на Беласица.

Пионерските екипи во сабота (30.09) се домаќини на теренот во Кадино, натпревари кои ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.

Во иститите саатници, во недела (01.10), со кадетите и младинците гостуваме во Струмица на истиов противник.