Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Младинците на РК Вардар ја отвараат сезоната на домашен терен против екипата на Алкалоид
Младинците на РК Вардар ја отвараат сезоната на домашен терен против екипата на Алкалоид

Младинците на РК Вардар ја отвараат сезоната на домашен терен против екипата на Алкалоид

Претстојниов викенд стартува новата натпреварувачка сезона во машката ракометна младинска Лига. На стартот на сезоната, младинците на РК Вардар се домаќини на екипата на РК Алкалоид.

Натпреварот е закажан да се одигра во сабота (30.09) со почеток од 14:00 часот во спортската сала „Круме Кепески“

Во младинската лига сезонава ќе се натпреваруваат вкупно 13 екипи. Покрај Вардар и Алкалоид, во лигата ќе играат и екипите на Еурофарм Пелистер, Прилеп, Охрид, Овче Поле, Бутел, Мулти Есенс, Пролет, Младост, Еурофарм Пелистер 2, Тиквеш и РК Голден Арт КЛ7.

Вардаровите младинци ќе бидат предводени од Даниела Тасевска.