Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Екипата на РК Прилеп е следен противник за ракометарите на Вардар
Екипата на РК Прилеп е следен противник за ракометарите на Вардар

Екипата на РК Прилеп е следен противник за ракометарите на Вардар

Во сабота (30.09) ракометниот клуб Вардар патува за Прилеп, каде ги очекува натпревар против истоимениот тим, во рамките на 4.коло во Супер Лигата.

Натпреварот ќе се одигра во салата Р.Р.Ричко, со почеток од 18:30 часот. Виктор Начевски и Даниело Божиновски ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Игор Огненов.

Вардар е голем фаворит за освојување на бодовите, и се освен висока победа ќе биде изненадување на овој натпревар.