Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гостување во Штип за екипата на ФК Вардар
Гостување во Штип за екипата на ФК Вардар

Гостување во Штип за екипата на ФК Вардар

Во рамките на 9.коло во ПМФЛ, ФК Вардар ќе гостува кај екипата на Брегалница.

Натпреварот е закажан да се одигра во недела (01.10) со почеток од 14:00 часот на градскиот стадион во Штип.

На осум одиграни натпревари, екипата на Брегалница освои 9 бодови, додека Вардар има 4 бодови и натпревар помалку.