Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Генерацијата 2008 на ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Црвена Ѕвезда
Генерацијата 2008 на ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Црвена Ѕвезда

Генерацијата 2008 на ФК Вардар ќе одигра пријателски натпревар со Црвена Ѕвезда

Претстојниов викенд нема да има натпревар во фудбалската Супер Лига, поради настапи на младите репрезентации.

Генерацијата 2008 предводена од Влатко Колев ќе патува за Белград, каде во сабота со почеток од 10:00 часот ќе одигра пријателски натпревар со екипата на Црвена Ѕвезда.