Sunday ,25 February 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 2)

У-16

Седум голови во мрежата на Пирин, од пом.пионери на ФК Вардар, на пријателски натпревар одигран на Академијата

4

Помладите пионери на ФК Вардар денес на теренот на Академијата ги совладаа врсниците од екипата на Пирин (Бугарија). Нашите млади надежи продолжуваат со добрите игри, без оглед дали се работи за првенствени или пријателски натпревари. Избраниците на “Рап-Тап“ ја надиграа екипата на Пирин, триумфирајќи со резултат од 7:0. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Величковски, Петејчук, Крстевски, Величковиќ, Асани, Гугуљанов, ... Read More »

Пирин од Бугарија гостин на ФК Вардар, пријателски натпревари со генерациите родени “2002“ и “2003“ година

pp2

Во сабота и недела гостин на фудбалскиот клуб Вардар ќе биде екипата на Пирин од Бугарија, која во Скопје ќе допатува петок навечер со своите генерации родени “2002“ и “2003“ година. Тие на теренот на Академијата во сабота и недела ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Вардар, во соодветните возрасни генерации. На овој начин продолжува взаемната соработка и на ... Read More »

Пом.пионери со победата над Шкупи ја потврдија “есенската круна“, тие есенва од 14 дуели триумфираа на 13 и еднаш одиграа реми

61-660x330

Денес помладите пионери на ФК Вардар одиграа дуел од последното есенско, 14.коло во лигата за помлади пионери на ФФМ. Тие беа условно “гости“ на екипата на ФК Шкупи, дуелот се одигра на нашиот терен при Академијата на ФК Вардар во Градски Парк. Момците на Сашо Тодоровски Рап-Тап дојдоа до победа со минимални 0-1 (0-0). За нас стартуваа: Величковски, Петејчук, Асани, Величковиќ, ... Read More »

Во вторник и среда, сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат против Шкупи, во рамките на последното 14 коло од првиот круг на натпреварување

k3

Утре и во среда ќе се одигра претпоследното 14 коло од првиот круг на натпреварување, во првенството на младинските фудбалски категории. Сите четири генерации ќе одиграат натпревари со екипата на Шкупи и тоа сите натпревари ќе бидат одиграни на теренот на Академијата. Поради лошиот терен во Чаир, екипата на Шкупи условно ќе биде домаќин на теренот на Академијата, додека кадетите ... Read More »

(Фотогалерија) Падна и А.Панев, пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до дванаесеттата првенствена победа

4

Помладите пионери на ФК Вардар го добија дербито со екипата на Академија Пандев, совладувајќи ја со резултат од 4:2. Црвено-црните на овој меч се враќаа од негатива (0:2) и на крајот славеа за нова победа, која беше вкупно 12-та во првенството за избраниците на Сашо Тодоровски. Атом Фазлиу постигна два гола, додека по еден беа дело на Салиу и Омерагиќ. ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар не даваат бодови, ниту два гола предност не им доволни на А.Пандев да ги победат црвено-црните, кои стигнаа до својот 12-ти триумф

4

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 12-та првенствена победа, откако денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на А.Пандев и тоа со голем резултатски пресврт. Иако струмичани имаа водство од 0:2, до крајот на мечот, Вардар постигна четири гола и славеше со резултат 4:2. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 1-сетмина: Величковски, Петејчук, Крстевски, Величковиќ, Асани, Гугуљанов, Стојановски, ... Read More »

Академија Пандев е противник на Вардаровите генерации, во претпоследното 13 коло од првиот круг на натпреварување

1107

Во сабота и недела, своето 13 коло во првенството на младнските фудбалски категории ќе го одиграат генерациите на Вардар. Кадетите и младинците во сабота гостуваат во Струмица, на екипата на Академија Пандев, додека пионерските екипи во недела на теренот на Академијата го пречекуваат истиов противнк. Помладите пионери атакуваат на 12 победа во првенството, а пред овој натпревар имаат 11 победи ... Read More »

Пом.пионери ја победија Шкендија и сигурно чекорат кон шампионската титула, пионерите одиграа со нерешен резултат

vardarfans-pobeda

Денес се одигра 12 првенствено коло кај младинските фудбалски категории. Пионерските екипи во дуелите со Шкендија забележаа една победа и нерешен резултат. Овие мечеви се одиграа на теренот во Тетово. Помладите пионери стигнаа до својата 11 победа, а 10 последователна за избраниците на Сашо Тодоровски. Тие денес славеа на тешкиот терен во Тетово, совладувајќи ја екипата на Шкендија со резултат ... Read More »

Дерби помеѓу Вардар и Шкендија, во 12 првенствено коло кај младинските фудбалски категории

617

Во недела ќе биде одиграно 12 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации ќе биде екипата на Шкендија. Интересно домашните натпревари против Шкендија, кадетите и младинците ќе ги одиграат во недела, во вечерни термини од 18 и 20 часот, додека пионерските екипи истиов ден гостуваат во Тетово, во термини од 10 и 12 часот. Помладите пионери ... Read More »

Пом.пионери на Вардар го минаа ФК Еуроспорт во 1/4-фин. двомеч и обезбедија место 1/2-фин. од Купот

pp-660x330

Денес  во Куманово, ФК Вардар со своите  помладите пионери  одиграа натпревар од 1/4-финалето во Купот на Република Македонија против екипата на ФК Еуроспорт од Куманово. Нашите момци обезбедија минување во 1/2-финалето во овој  реванш. Тие од Скопје “носеа“  високи 4-0  па и покрај поразот денес од 3-0 обезбедивме место  во полуфиналето од националниот Куп. За нас овој дуел го почнаа: Величковски, ... Read More »