Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Четворица вардарци на списокот на селекторот Каранфилоски, за натпреварите на Македонија У-16 против Ц.Гора
Четворица вардарци на списокот на селекторот Каранфилоски, за натпреварите на Македонија У-16 против Ц.Гора

Четворица вардарци на списокот на селекторот Каранфилоски, за натпреварите на Македонија У-16 против Ц.Гора

Стефан Стаматоски, Данило Делов, Душан Бојовиќ Заев и Матео Каранфилоски добија повик од селекторот на Македонија У-16, Раде Каранфилоски, за претстојните пријателски натпревари со соодветната репрезентација на Црна Гора.

Натпреварите ќе се одиграат во Подгорица на 07.11 и 09.11.