Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар врза две последователни победи, разликата со петтопласираниот тим на Брера е само четири бода
ФК Вардар врза две последователни победи, разликата со петтопласираниот тим на Брера е само четири бода

ФК Вардар врза две последователни победи, разликата со петтопласираниот тим на Брера е само четири бода

Фудбалскиот клуб Вардар стигна до две последователни победи во ПМФЛ, иако остана на последното место на табелата, сега разликата со останатите екипи кои се во долниот дел од табелата е многу мала.

Така, Вардар кој се наоѓа на 12.место на табелата има освоено 11 бодови, додека Брера Струмица која е на 5.место има освоено 15 бодови. На 10 и 11.место на табелата се наоѓаат екипите на Македонија Ѓ.П и Воска со 12 бодови. Да потсетиме, дека Вардар има натпревар помалку за одигрување, кој е утре на програмата каде гостуваме кај Струга ТЛ.

Вака изгледа моменталната табела во ПМФЛ:

368560263_3559180124323757_3021441429582259437_n