Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Тројца ракометари на Вардар дел од контролните натпревари на Македонија против Грција
Тројца ракометари на Вардар дел од контролните натпревари на Македонија против Грција

Тројца ракометари на Вардар дел од контролните натпревари на Македонија против Грција

Тројца ракометари на Вардар ќе бидал дел од машката сениорска ракометна репрезентација, за претстојните подготвителни натпревари со репрезентацијата на Грција.

Мартин Томовски, Томислав Јагуриновски и Милан Лазаревски се најдоа на списокот на селекторот Лазаров, за натпреварите со Грција кои се закажани да се одиграат на 03 и 04.11 во Солун.