Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Дерби натпревари за младинските екипи на ФК Вардар против Шкендија
Дерби натпревари за младинските екипи на ФК Вардар против Шкендија

Дерби натпревари за младинските екипи на ФК Вардар против Шкендија

Дерби натпревари со екипата на Шкендија, во рамките на претпоследното 10.коло во есенскиот дел од сезоната.

Во сабота (25.11), кадетите и младинците гостуваат во Тетово, натпревари кои ќе се одиграат од 09:30 и 11:30 часот на игралиштето на АМС СЦ Тетово.

Во недела (26.11), на теренот во Аеродром, пионерските екипи се домаќини на Шкендија. Натпреварите ќе стартуваат од 10:30 и 12:30 часот