Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > ФК Вардар гостин на Партизан, помладите пионери на мини турнеа во Белград
ФК Вардар гостин на Партизан, помладите пионери на мини турнеа во Белград

ФК Вардар гостин на Партизан, помладите пионери на мини турнеа во Белград

Со оглед дека претстојниов викенд нема натпревари во Супер Лигата, нашите помлади пионери утре ќе заминат за Белград, каде деновите ќе одиграат пријателски натпревари со екипите на БСК Борча и ФК Партизан.

Избраниците на Влатко Колев после седум одиграни кола во лигата се наоѓаат на второто место на табелата со 18.освоени бодови. Натпреварите против споменатите противници ќе бидат од големо искуство за нашите пом.пионери, за оддржување на формата, но и за подигнување на нивото на игра.