Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Екипата на Милано ќе биде следен противник за „петлињата“ на ФК Вардар во Регионалната Скопска Лига
Екипата на Милано ќе биде следен противник за „петлињата“ на ФК Вардар во Регионалната Скопска Лига

Екипата на Милано ќе биде следен противник за „петлињата“ на ФК Вардар во Регионалната Скопска Лига

Нови натпревари за генерациите 2009 и 2010 на ФК Вардар, во рамките на 4.коло од Регионалната Скопска Лига.

Во сабота (21.10) нашиот клуб е домаќин на тимот на Милано од Куманово. Натпреварите ќе се одиграат на теренот во Кадино, со почеток од 10:00 и 12:00 часот.