Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 3)

У-16

Вардаровите екипи имаа успешно пролетно коло, некои се одлепија на врвот, додека други ја намалија разликата со конкурентот за трофејот

73076596_143131833670129_7708700679744782336_n

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло во првенството на младинските фудбалски категории. Вардаровите екипи имаа успешен старт, забележувајќи четири победи на исто толку одиграни натпревари против екипата на Еуроспорт. Помладите пионери очекувано славеа на гостувањето во Куманово и со тоа ја продолжија победничката серија која трае од есента. Еуроспорт не беше сериозен противник за нашите млади надежи, кои триумфираа ... Read More »

Познати термините за првите мечеви од 1/2 финалето на Купот, кај младинските категории

74294393_142775850372394_6239799049646505984_n

Откако беа одредени полуфиналните двојки во националниот Куп, кај младинските фудбалски категории, познати се и термините на одигрување за првите натпревари. Сите први мечеви од 1/2 финалето ќе бидат одиграни на 17-ти март. Генерациите 2005 и 2006 на ФК Вардар првите напревари ќе ги одиграат на гостински терен. Генерацијата 2005 ќе гостува во Каменица, кај екипата на Саса, додека генерацијата ... Read More »

Две високи гостински победи за пионерските екипи на ФК Вардар во воведното пролетно коло

2004-660x330

Двете пионерски екипи на ФК Вардар во првото пролетно коло беа гости во Куманово, ние игравме дуели со тимот на Еуроспорт. Вардарци забележаа две високи и убедливи победи на овие дуели. Помладите пионери дојдоа до висока победа со резултат 0:6 (0:5), на меч на кој целосно доминиравме. За нас започнаа: Ангелов, Павлевски, Ричков, Хајдари, Каровски, Љушев, Перковски, Јаневски, Ибраим, Здравковски ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија

186

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија, кај младинските фудбалски категории. Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето на националниот куп. ФК Вардар (2005) – Каменица Саса ФК Вардар  (2006) – Шкендија ФК Вардар (2004) – Работнички ФК Вардар (2003) – Шкендија ФК Вардар (2002) – Брегалница. Read More »

Стартува пролетниот дел во младинските фудбалски лиги, Еуроспорт е прв противник за вардаровите екипи

2159

Престојниов викенд ќе стартува пролетниот дел во првенството на младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи на ФК Вардар во сабота ќе гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела на теренот на Академијата се домаќини на истиов противник.Термините на одигрување натпревари се од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери го започнуваат пролетниот дел од првото место ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар се освојувачи на турнирот „Драганица Куп 2020“, во финалето го поразивме Работнички

va

Помладите пионери на ФК Вардар кои се предводени од Сашо Тодоровски го освоија 14.издание на меморијалниот турнир “Драганица Куп 2020″ Денес на градскиот стадион во Кочани, се одиграа натпреварите на кои учество земаа четири екипи. Во првото полуфинале се сретнаа екипите на Вардар и Осогово. Дуелот го добија црвено-црните кои славеа со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Левент Ибраим и ... Read More »

Пом. пионери на ФК Вардар дел од меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020

80699615_2699283706785125_7644486589342547968_o2

Помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар на 23.февруари ( недела) ќе бидат дел од 14-то издание на меморијалниот турнир „Драганица Куп“ 2020 кој се одржува во чест на легендата Драган Михајлов. Натпреварите ќе се одиграат на градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани, а покрај Вардар учесници се и екипите на ГФК Осогово, Работнички и Беласица. Во првото полуфинале силите ќе ги одмерат ... Read More »

Сребрен медал за пом.пионери на турнирот „Пирин Куп“, пораз во финалето од Черно Море

84610499_535017033807519_7985854103311876096_n

Денес е последниот натпреварувачки ден на турнирот „Пирин Куп“ кој се одржува во градот Сандански ( Бугарија). Помладите пионери на ФК Вардар во големото финале беа поразени од екипата на Черно Море со резултат 2:1. Стрелец на единствениот гол за Вардар беше Левент Ибраим. Тренерот Сашо Тодоровски настапи во следниот состав: Ангелов, Каровски, Милошевски, Љушев (c), Ричков, Хајдари, Здравковски, Стоимов, ... Read More »

Пом.пионери обезбедија финале на „Пирин Купот“, совладана екипата на Арда

86662726_127144565295723_1151394841301614592_n

Во полуфиналето на „Пирин Куп 2020„ кој се игра во соседна Бугарија, денес ФК Вардар генерација 2004 година се сретна со тимот на Арда. На оваа средба момците на Сашо Тодоровски-Рап Тап обезбедија меч за златен медал. Во полуфиналето ние доминиравме целосно, нашите помлади пионери ја имаа доминацијата на теренот и го контролираа дуелот во целост, покажавме многу повеќе од ... Read More »

Полуфинале на „Пирин Куп“ за момците на Рап-Тап, пом.пионери завршија како први во групата

vardarfans-2004

Помладите пионери на ФК Вардар ќе играат во полуфиналето на турнирот „Пирин Куп“ откако денес ги добија и останатите два меча во групата. На тој начин со три победи од исто толку натпревари го освоивме првото место во групата Б. После воведната и убедлива победа против екипата на Хебар, денес момците на Сашо Тодоровски стигнаа уште до два триумфи. Најпрво ... Read More »