Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на резултати од одиграното 6.коло во фудбалската Супер Лига
Преглед на резултати од одиграното 6.коло во фудбалската Супер Лига

Преглед на резултати од одиграното 6.коло во фудбалската Супер Лига

Изминатиов викенд се одигра 6.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар на натпреварите со екипата на Македонија Ѓ.П оствари две победи, еден нерешен резултат и еден пораз.

Во продолжение можете да ги погледнете резултатите од одиграното 6.коло. Само не се одиграа натпреварите на Брера Струмица и Пелистер, во кадетската и младинката Супер лига.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci