Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вонредно 5.коло во фудбалската Супер Лига, Вардар ќе игра со Тетекс
Вонредно 5.коло во фудбалската Супер Лига, Вардар ќе игра со Тетекс

Вонредно 5.коло во фудбалската Супер Лига, Вардар ќе игра со Тетекс

Во среда (04.10) младинските екипи на ФК Вардар ќе го одиграат вонредното 5.коло во Супер Лигата, во кое за противник го имаме тимот на Тетекс.

Кадетите и младинците се домаќини на теренот во Кадино, натпревари кои ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.

Пионерските екипи ќе гостуваат во Тетово, натпревари кои ќе се одиграат на игралиштето на АМС СЦ Тетово со почеток од 13:00 и 15:00 часот.