Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Продолжуваат натпреварите во младинската Супер Лига, противник е Македонија Ѓ.П
Продолжуваат натпреварите во младинската Супер Лига, противник е Македонија Ѓ.П

Продолжуваат натпреварите во младинската Супер Лига, противник е Македонија Ѓ.П

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 6.коло во Супер Лигата. Следен противник е екипата на Македонија Ѓ.П.

Пионерските екипи во сабота на домашен терен ќе ја пречекаат екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштето на АМС во Ново Лисиче со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела, кадетите и младинците ќе гостуваат на истиов противник, во истите саатници, на теренот во Ѓорче.