Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Гостување за ЖРК Вардар во Гевгелија
Гостување за ЖРК Вардар во Гевгелија

Гостување за ЖРК Вардар во Гевгелија

Во рамките на 4.коло во женската ракометна Супер лига, вардарки гостуваат кај екипата на Гевгелија.

Натпреварот ќе се одигра утре со почеток од 12:00 часот во салата 26-ти април. Рубин Седлоски и Горан Ангелески и двајцата од Прилеп ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Илија Цветковски, исто така од Прилеп.

Вардар има скор од две победи и еден нерешен резултат, додека Гевгелија е на последното место на табелата без освоен бод.