Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Продолжуваат натпреварите од 8.коло во фудбалската Супер Лига, Брера Струмица е наш противник
Продолжуваат натпреварите од 8.коло во фудбалската Супер Лига, Брера Струмица е наш противник

Продолжуваат натпреварите од 8.коло во фудбалската Супер Лига, Брера Струмица е наш противник

Претстојниов викенд продолжува Супер Лигата, со натпреварите од 8.коло. Наш противник е тимот на Брера Струмица.

Кадетите и младинците во сабота (04.11) ќе гостуваат на Брера, натпревари кои ќе се одиграат на општинското фудбалско игралиште во Струмица, со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела (05.11) со пионерските екипи сме домаќини на теренот во Кадино. Натпреварите ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.