Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Против Победа од Прилеп, во 3.коло на младинската фудбалска Супер лига
Против Победа од Прилеп, во 3.коло на младинската фудбалска Супер лига

Против Победа од Прилеп, во 3.коло на младинската фудбалска Супер лига

Продолжуваат натпреварите од 3.коло во Супер Лигата, екипата на Победа е следен противник.

Во сабота (23.09), пионерските екипи ќе гостуваат во Прилеп. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштето со вештачка трева, со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

Кадетите и младинците во недела (24.09) на теренот во Кадино се домаќини на Победа, натпреварите ќе стартуваат од 10:00 и 12:00 часот.