Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Утре во СЦ.Јане Сандански, РК Вардар игра со Пролет
Утре во СЦ.Јане Сандански, РК Вардар игра со Пролет

Утре во СЦ.Јане Сандански, РК Вардар игра со Пролет

Во рамките на 3.коло во машката ракометна Супер Лига, РК Вардар е домаќин на тимот на Пролет 62.

Натпреварот ќе се одигра утре со почеток од 12:30 часот во малата сала на СЦ.Јане Сандански. Судиската двојка ја сочинуваат Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев од Скопје, додека делегат ќе биде Марјан Начевски.

После две одиграни кола, Вардар и Пролет имаат максимални 6 освоени бодови.