Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Брегалница е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 2.коло на Супер Лигата
Брегалница е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 2.коло на Супер Лигата

Брегалница е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 2.коло на Супер Лигата

Екипата на Брегалница ќе биде противникот за младите екипи на ФК Вардар, во рамките на 2.коло во Супер Лигата.

Сите натпревари со овој противник ќе се одиграат во сабота. Пионерските екипи се домаќини на стадионот „Борис Трајковски“’, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Штип.

376448329_321032493920647_5872417546545050755_n