Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > На отварање на сезоната, КК Вардар е домаќин на Охрид
На отварање на сезоната, КК Вардар е домаќин на Охрид

На отварање на сезоната, КК Вардар е домаќин на Охрид

Денес во просториите на кошарскарската федерација на Македонија беше извлечена ждрепката за првото коло во новата натпреварувачка сезона.

Стартот на сезоната е предвиден за 27.септември, а Вардар во првото коло на домашен терен ќе го пречека тимот на Охрид. Вардар повторно се враќа во најсилната кошаркарска македонска лига, откако минатата сезона ја помина во втората лига.

Двојки за првото коло:

 Гостивар – Пелистер

Академија ФМП – Еуро Никел

Чаир – Феникс

Кожуф – МЗТ Скопје

Работнички – ТФТ

Вардар – Охрид