Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар оствари две победи, еден нерешен резултат и еден пораз против Победа
Вардар оствари две победи, еден нерешен резултат и еден пораз против Победа

Вардар оствари две победи, еден нерешен резултат и еден пораз против Победа

Во рамките на 3.коло во Супер Лигата, младите екипи на ФК Вардар одиграа натпревари со тимот на Победа од Прилеп. До три бода во соочувањето со овој противник стигнаа помладите пионери и младинците, кадетите беа поразени, додека пионерите освоија бод.

Во продолжение можете да ги погледнете комплетните резултати од 3.коло во сите четири младински лиги:

Помлада пионерска Супер Лига

pomladi

Пионерска Супер Лига

pioneri

Кадетска Супер Лига

kadeti

Младинска Супер Лига

mladinci