Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Македонија Ѓ.П ќе биде противникот на ФК Вардар во 1/8 финалето на Купот
Македонија Ѓ.П ќе биде противникот на ФК Вардар во 1/8 финалето на Купот

Македонија Ѓ.П ќе биде противникот на ФК Вардар во 1/8 финалето на Купот

Екипата на Македонија Ѓ.П ќе биде противникот на ФК Вардар, во рамките на 1/8 финалето во Купот на Р.Македонија. Натпреварот ќе го одиграме на домашен терен на 25 октомври од 14 часот

Осминафинални парови во Купот на Р.Македонија

Вардар – Македонија ЃП
Брегалница – Јанг Тим Струга
Работнички – Шкендија
Пелистер – Тиквеш
Силекс – Башкими
Брера – Гостивар
Шкупи – Охрид
Воска – Струга Трим Љум