Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Атанасовски, Шаботиќ и Радески повикани во репрезентацијата до 16 години
Атанасовски, Шаботиќ и Радески повикани во репрезентацијата до 16 години

Атанасовски, Шаботиќ и Радески повикани во репрезентацијата до 16 години

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години денес отпатува за Србија, каде претстојниов период ќе биде дел од мини турнир, на кој ќе настапат уште и репрезентациите на Црна Гора, Србија и Бугарија.

За овој турнир, селекторот на Македонија, Дашмир Беари ги повика нашите играчи, Лука Атанасовски, Емир Шаботиќ и Златко Радески.

Во вторник не очекува натпревар против Србија, а зависно од исходот на овој дуел, во четврток ќе играме со една од репрезентациите на Бугарија или Црна Гора.